Seznam článků

Tether zpřísňuje své kontroly - Některé USDT peněženky mohou být zmraženy

golden-bitcoin-men-s-purse-credit-card.jpg

Kryptoměnová společnost Tether v pondělí oznámila, že má v úmyslu zmrazit peněženky své kryptoměny (USDT), jejichž majitelé jsou pod sankcemi OFAC. V důsledku toho bylo zařazeno na černou listinu více než 30 adres, které od svého prvního použití získaly miliardy v USDT, a ještě více adres bylo zcela zmraženo.

Americká tajná služba požádala Tether, aby zmrazil kryptoměnové peněženky během trvajícího vyšetřování zákazníků Tetheru a kryptoburzy OKX. Zatím neznáme podrobnosti o rozsahu nebo časovém rámci vyšetřování, ale jedno je jasně – společnost na sebe nenechala čekat a začala jednat téměř instantně.

V době, kdy mnohé burzy čelí regulačním problémům není divu, že Tether do spolupráce s Ministerstvem spravedlnosti USA (DOJ) vstoupil bezodkladně. Už hned v pondělí údajně zmrazil peněženky s USDT v hodnotě přes 225 milionů USD, které byly podle údajně spojeny se zločineckou skupinou obchodující s lidmi v jihovýchodní Asii. Podle společnosti se jednalo o největší zmrazení USDT v její historii.

"Hlavním cílem tohoto přístupu je proaktivně zabránit jakémukoli potenciálnímu zneužití tokenů Tether a zlepšit bezpečnostní opatření," uvedla společnost. Generální ředitel společnosti, Paolo Ardoino, dodal: „Tato politika doplní stávající bezpečnostní protokoly a je proaktivním úsilím o ještě těsnější spolupráci s globálními regulátory a orgány činnými v trestním řízení.“

V průběhu letošního roku bylo na bylo na černou listinu zařazeno přes 30 peněženek a analýza blockchainu Ethereum naznačuje, že minulou sobotu Tether omezil používání až 161 dalších adres. Z toho naprostá většina, 150 ze 161 zmražených peněženek, nyní vykazuje nulové zůstatky co se týče USDT. Stále však chybí údaje o tom, zda nebo kdy tyto adresy držely tokeny Tether před nařízeným zmrazením.

Ovlivnilo zavedení přísnějších kontrol činnosti peněženek tržní hodnotu USDT? V pondělí jsme mohli zaznamenat pokles ceny stablecoinu, ale jednalo se pouze o krátkodobý výkyv a vypadá to, že se již víceméně stabilizovala. USDT aktuálně dosahuje tržní hodnoty kolem 90 miliard USD a má vysoké úrovně aktivity, zejména pokud se jedná o sítě Ethereum a Tron.

Číst dále:

https://www.kryptonovinky.sk/pozor-stablecoin-usdt-moze-firma-tether-zmrazit/

https://tvpworld.com/74244649/crypto-company-tether-freezes-usd-225-mln-linked-to-human-trafficking

https://cryptobriefing.com/tether-looks-to-seize-millions-in-usdt-as-it-freezes-161-wallets/

https://news.bitcoin.com/tether-blacklists-over-30-usdt-wallets/

https://ihodl.com/topnews/2023-12-11/tether-will-freeze-crypto-wallets-sanctioned-ofac/

https://news.bitcoin.com/tether-implements-new-stablecoin-freezing-policy-after-seizing-funds-tied-to-ofac-sanctioned-entities/

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Více o cookies