Seznam článků

Nový favorit mezi altcoiny? – Společnost Coinshares zveřejnila nejnovější data

thumb_10173299_kb_main_photo_front.png

Společnost Coinshares zveřejnila čerstvá data o přílivech a odlivech z kryptoměnových fondů. Zároveň zmínila, který altcoin je v letošním roce mezi akreditovanými investory a institucemi nejoblíbenější.

Situace na trhu s altcoiny aktuálně není nejlepší – obchodníci ve většině případů ztrácejí zájem, jelikož mnozí investoři ve velkém prodávají své altcoiny, a tak můžeme pozorovat významný odliv. Z kryptoměnových fondů v minulém týdnu odešlo přes 11,2 milionu USD, což dohromady představuje ztrátu až 342 milionů USD za posledních 7 týdnů. Jedinou výjimkou jsou Bitcoinové fondy, které stále zaznamenávají mírný příliv.

Největším překvapením mezi kryptoměnami se však stala Solana (SOL), do které investoři vkládali peníze již posledních 9 týdnů, a která se aktuálně nachází na 10. místě v žebříčku kryptoměn seřazených podle tržní kapitalizace.

Coinshares označila SOL jako nejúspěšnější altcoin – jen za poslední týden získala 700 000 USD a hodnota jejích fondů stoupla za posledních 9 týdnů o 14,1 milionu USD na celkovou částku 75 milionů USD. Cena samotné kryptoměny je aktuálně kolem 20 USD a od úvodu roku je v plusu téměř 100%, ale na historická maxima z listopadu 2021 stále ztrácí více než 92%.

K růstu Solana mohly přispět některé zprávy z posledního období. Kryptoměna se pochlubila vylepšením svého výkonu a spolehlivosti a zároveň vzniká další zájem o její integraci do platebních systémů. Například spoluzakladatel MakerDao Rune Christensen navrhl, aby připravovaný nativní řetězec projektu vznikl jako fork postavený na kódové základně Solana. Také firma Shopify koncem srpna přidala Solana Pay do seznamu platebních možností, kde figuruje i stablecoin USDC.

Číst dále:

https://cointelegraph.com/news/coinshares-solana-most-loved-altcoin-inflows https://decrypt.co/154920/solana-most-loved-altcoin-among-investors-coinshares-report https://www.kryptonovinky.sk/tento-altcoin-je-teraz-u-investorov-najoblubenejsi-tvrdi-coinshares/

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Více o cookies