Seznam článků

Zaznamenali jsme první zájem o spotové ETF pro Ethereum - Jaký dopad to bude mít na cenu ETH?

pexels-david-mcbee-730552.jpg

Zatímco na rozhodnutí Komise pro cenné papíry a burzu USA (SEC) v případě spotových ETF pro Bitcoin se stále čeká, 2 velké společnosti oficiálně podaly první žádosti o spotové Ethereum ETF. Toto rozhodnutí přišlo jako reakce na očekávání, že Bitcoin ETF by pravděpodobně mohl být schválen SEC.

VanEck a ARK Invest jsou významnými společnostmi v oblasti exchange-traded fondů (ETF) a ve středu, 6. září, se vydali na cestu založení prvního spotového Ethereum ETF ve Spojených státech. Navíc, vzhledem k nedávné výhře společnosti Grayscale nad SEC se předpovídá, že by se do hry mohlo zapojit i toto důležité jméno.

Finální rozhodnutí o osudu ETF by bylo vysloveno SEC a předpovídá se na květen 2024 s tím, že pokud by došlo ke schválení, tak by se obchodoval na chicagské burze CBOE. Za správce nového aktiva byla označena kryptoburza Coinbase, která by zároveň měřila výkonnost tohoto ETF na základě referenční sazby Ether-USD na burze v Chicagu.

SEC v případě nového ETF nemá jednoznačnou odpověď s odvoláním na vyšší volatilitu cen Etherea a regulační nejistoty v porovnání s přední kryptoměnou Bitcoin. I proto se nečeká, že ke schválení došlo dříve, než v případě schválení prvního spotového ETF na Bitcoin. Kromě toho SEC v minulosti naznačila, že Ethereum může být vnímáno na rozdíl od Bitcoinu jako cenný papír, ačkoli tento postoj je nejednoznačný.

Jaký byl vliv na cenu?

Vzhledem k současným domněnkám a celkové atmosféře na trhu můžeme vidět pozitivní vývoj i ceny samotného Etherea. V posledních několika dnech se jeho cena hýbe v okolí 1,620 USD, což je ovšem stále měla částka ve srovnání s začátkem tohoto měsíce.

Číst dále:

https://cryptonews.com/news/cathie-woods-ark-21shares-vaneck-kick-off-spot-ethereum-etf-race-us.htm https://www.kryptonovinky.sk/etf-pre-kryptomenu-ethereum-prisli-prve-ziadosti/ https://bitcoinist.com/breaking-ark-files-for-the-first-ethereum-spot-etf/ https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/while-sec-stalls-on-bitcoin-etf-the-race-for-ethereum-fund-begins/

This website uses cookies to improve web browsing experience and to provide usefull features. More about cookies